سالم زيبا

قرص جوشان منيزيم -عوارض جانبي، طرز استفاده و ساير نكات مهم

در اين مطلب با كمك مجلات پزشكي معتبر در سرتاسر دنيا، شما را با عوارض احتمالي، فوايد، طرز مصرف و نكات كاملا ضروري ديگر قرص جوشان منيزيم آشنا مي كنيم. قرص جوشان منيزيم قيمتي بين ۲۰ تا ۹۰ هزار تومان دارد و مي توانيد از اينجا خريد كنيد.

نقش منيزيم در بدن انسان

با توجه به نقش مهم منيزيم در بدن (اين واقعيت كه كمبود منيزيم از نقص هاي مهم مواد مغذي در بزرگسالان است و حدود ۸۰ درصد افراد كمبود اين ماده معدني حياتي را دارا ميباشند)، مصرف مكمل هاي منيزيم به طور منظم و خوردن غذاهاي غني از اين ماده ايده خوبي است. تحقيقات فراوان در مورد مزاياي منيزيم و نياز به مكمل آن براي مقابله با كمبود اين مادهي حياتي، حيرت انگيز است.

بسياري از مردم، با كمبود منيزيم (كه هيپومنيزيمي نيز شناخته مي شود) علائم منفي قابل توجهي، از جمله درد عضلات يا اسپاسم، هضم ضعيف، اضطراب و مشكل خواب در آنها بوجود مي آيد، با اين حال، كمبود منيزيم اغلب ناديده گرفته و به ندرت در اين مورد آزمايش داده مي شود؛ بنابراين منيزيم ممكن است يكي از كم مصرف ترين و در عين حال از ضروري ترين مكمل ها باشد.

منيزيم (از ريشه كلمه ي منسوخ شده ي magnes آورده شده به معناي مغناطيس يا مغناطيسي) ممكن است از لحاظ كميت معدنيترين ماده در بدن مان نباشد، اما قطعا يكي از مهم ترين مواد حياتي براي سلامتي است. در واقع در بيش از ۳۰۰ عملكرد بيوشيميايي بدن دخيل است از جمله، تنظيم ريتم ضربان قلب و كمك به عملكرد انتقال دهنده ي عصبي.

ادامه مطلب لينك زير:

قرص جوشان منيزيم -عوارض جانبي، طرز استفاده و ساير نكات مهم


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۰ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۰۴:۰۸:۵۷ توسط:مبينا موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :